Dovolujeme si nabídnout Vám několik tipů, jak se správně starat o zakoupené spodní prádlo, aby Vám co nejdéle vydrželo jako nové.

 

Jak pečovat o spodní prádlo

 

Především perte své prádlo v ruce. Naneste slabou vrstvu neagresivního čisticího prostředku (třeba mýdla pro děti), jemně očistěte prádlo a opláchněte sprchou.

 

Jak pečovat o spodní prádlo 

Jelikož přichází do přímého, řekněme intimního, kontaktu s Vaším tělem, musí být co nejpohodlnější. Nesmí dráždit, škrábat ani tahat. Proto je vyrobeno z kvalitních a jemných materiálů jako je bavlna či lycra. Pračka tyto materiály ničí. A to zejména pokud používáte agresivní prací prášky či bělidla (a to jsou prosím i ty, které znáte z reklam).

 

Pokud se přesto rozhodnete prát v pračce, například proto, že se Vám podařilo prádlo zašpinit, potom dodržujte několik pravidel.

 

  • Nepoužívejte aviváž. Nikdy! Prádlo pak ztrácí elasticitu.
  • Zvolte co nejnižší teplotu a co nejšetrnější program.
  • Zapněte háčky u podprsenek.
  • Neždímejte (a to ani rukou). Prádlo samo o sobě rychle uschne.
  • Oddělujte bílé od barevného. Ostatně jako u veškerého textilu.
  • Naučte se používat prací sáčky. Ideálně ty na zip. Prádlo v pračce rotuje a podléhá tlaku. Může se tak nepříjemně pomačkat nebo jinak poškodit. Pokud z podprsenky vyjede kostice, může dokonce poničit pračku.  

Co se týče sušení, opakujeme, neždímat! Nikdy nesušte prádlo na topení. Sráží se a ztrácí tvar. Pověste ho klasicky na šňůru vyvěšené do správného tvaru. Nesuště své prádlo na přímém slunci. Bílému to v podstatě nevadí, ale barvy se vyšisují. Sušičku příliš nedoporučujeme, a to ani pokud je kvalitní, může v ní docházet ke ztrátě elasticity. Prádlo se nemusí žehlit. Žehlení mu dokonce škodí, protože teplota poškozuje jemná vlákna.

 

Péče o spodní prádlo 

Při skladování podprsenek dejte pozor na to, aby se košíčky nemačkaly, nedeformovaly.Takže žádné přecpané zásuvky, podprsenka není sardinka. K dostání jsou i speciální ramínka, znáte je ostatně z obchodů.

 

Pokud se budete držet zde uvedených rad, pak Vám zaručujeme, že prádlo Tiara Galiano vydrží tak dlouho, že se ho zbavíte teprve tehdy, až se Vám okouká. I proto neváháme nabídnout zdarma 4letou záruku kvality!

 

Každý textilní výrobek zakoupený v České republice musí být vybaven štítkem s pěti symboly zobrazujícími povolenézpůsoby pečování o něj. Připravili jsme pro Vás vysvětlení symbolů.

Pečování o spodní prádlo